Serwis z recenzjami zjawisk medialnych, ktorych nie znajdziecie gdzie indziej, a sa warte uwagi. Kultowe filmy, muzyka i sztuka przez masy niedoceniona.
Kategorie: Wszystkie | ! SPIS TREŚCI ! | Film | Inne | Media | Miasto | Muzyka
RSS
czwartek, 14 lipca 2005
Nie ma lepszej piosenki wakacyjnej, Weezer - Island on the Sun. Ani się ważcie jechać na wakacje bez przesłuchania tego:

When you're on a holiday
You can't find the words to say
All the things that come to you
And I wanna feel it too

On an island in the sun
We'll be playing and having fun
And it makes me feel so fine
I can't control my brain

When you're on a golden sea
You don't need no memory
Just a place to call your own
As we drift into the zone

On an island in the sun
We'll be playing and having fun
And it makes me feel so fine
I can't control my brain

We'll run away together
We'll spend some time forever
We'll never feel bad anymore

On an island in the sun
We'll be playing and having fun
And it makes me feel so fine
I can't control my brain

We'll run away together
We'll spend some time forever
We'll never feel bad anymore

We'll never feel bad anymore
No no
wtorek, 12 lipca 2005
I don't belong here
When you were here before
Couldn't look you in the eye
You're just like an angel
Your skin makes me cry
You float like a feather
In a beautiful world
I wish I was special
You're so fucking special

But I'm a creep
I'm a weirdo
What the hell am I doing here?
I don't belong here

Kto w ogóle urodził się na tej planecie, zna piosenkę Radiohead "Creep". Tekst i muzyka była idealna, wtedy, kiedy ten kawałek był na topie... Czasy podstawówki, czasy liceum. Czasy, kiedy można się idealnie egzaltować swoim dziwactwem i społecznym niedopasowaniem. Dziś niechętnie to puszczam. Być może nie chcę zbytnio wracać do tego kawałka przeszłości. No dobra - to było ważne, wtedy. Dziś jest mniej ważne. Co gorsza - dziś słuchanie tego przyciąga dawne emocje i dawne smutki. Te smutki z perspektywy czasu wcale nie stają się śmieszne. Są tak samo ciężkie.

I w zasadzie bym o tej piosence nie wspomniał. Pięknemu trupowi pozwoliłbym spoczywać w spokoju. Zrobiłbym to, gdyby nie wersja akustyczna Damiena Rice :-) No to posłuchajcie co on na to. TUTAJ.
00:05, paul1981 , Muzyka
Link Komentarze (6) »
środa, 06 lipca 2005
Perwers i do tego Publiczny
Od pierwszych nut Public Pervert uczy mnie, że to nie jest taka zwykła piosenka. Nietypowy rytm i nietypowa gitara. Jak zwykle, silny, zdecydowany, czysty głos Paula Banksa...

No właśnie. Paul Banks powinien być moim nowym idolem, bo dotychczasowy idol Pete Doherty mnie zawodzi. Ostatnio w jakimś wywiadzie Pete stwierdził, że był męską płatną dziwką, a na koncercie Live8 znów pokazał wszystkim, że jednak ma problem z narkotykami. No więc trzeba się cieszyć Paulem Banksem. No ale Paul Banks dla odmiany, roztył się potwornie... Rok temu był smukłym młodzieńcem, dziś jest gigantycznym bałwanem. No ale nadal pisze piękne teksty.

Public Pervert ma co najmniej ładny tekst. Ale pewne jego fragmenty są porażająco wspaniałe... Polecam nadal album "Antics". Nie mam fragmentu.

Perhaps heart strings resuscitate
The fading sounds of your life
22:54, paul1981 , Muzyka
Link Komentarze (8) »
piątek, 01 lipca 2005
Special Needs
Special NeedsAnglicy od dłuższego czasu egzaltują się jakąś grupą o nazwie "Special Needs". Początkowo ignorowałem ten fakt. Ignorowałem, przez ponad pół roku. To był błąd. Bo jest...  jest czego słuchać!!!

Special Needs to zespół naprawdę zabawny i naprawdę rockowy jednocześnie. Muzycy mają nawet swój mały pamiętnik w necie... Tam też udostępnione teksty piosenek... Special Needs chcą przywrócić Waszą wiarę w rocka. Nie wiem czy tego dokonać potrafią, ale - są naprawdę niesamowici, a ja nie mogę się doczekać na album tych geniuszy... Zwykle polecam różne kawałki... Dziś robię coś więcej - BŁAGAM Was - posłuchajcie koniecznie Special Needs!

Wytwórnia udostępnia TUTAJ sporą ilość materiału.
01:55, paul1981 , Muzyka
Link Komentarze (6) »