Serwis z recenzjami zjawisk medialnych, ktorych nie znajdziecie gdzie indziej, a sa warte uwagi. Kultowe filmy, muzyka i sztuka przez masy niedoceniona.
Kategorie: Wszystkie | ! SPIS TREŚCI ! | Film | Inne | Media | Miasto | Muzyka
RSS
niedziela, 23 kwietnia 2006
Kelis - Trick Me
KelisTo dobrze znany i lubiany kawałek Kelis. Nie o muzykę jednak chodzi. Chodzi o teledysk. A teledysk jest ciekawie pomyślany i zrealizowany. To miła odmiana po strawieniu kolejnych 10 taśmowo produkowanych klipów.

Ten teledysk nie jest małym filmem, nie jest też zlepkiem amatorsko skręconych scenek. Teledysk Kelis to muzyczny plakat, który sugestywnymi wizjami przykuwa uwagę widza. Oczywiście dobrze wiesz gdzie jest Kelis. Nikogo innego nie ma na ekranie. Mimo to widzisz strzałki. Po co? Nic nie rozumiesz? Masz patrzeć na ekran. Nie odrywać wzroku.

KelisKelisWielkie strzałki skupiają uwagę na tańczącej postaci, sceny dynamiczne przeplatają się ze scenami kręconymi w zwolnionym tempie. kolorystyka mocno trzyma się pomarańczowej i czerwonej barwy. A Kelis wygląda lepiej niż kiedykolwiek. Może to dzięki temu piosenka stała się popularna. A może, to po prostu bardzo fajna piosenka.
13:14, paul1981 , Muzyka
Link Komentarze (6) »
piątek, 14 kwietnia 2006
Aria dla atlety
Aria dla AtletyFilm o zapaśniku. O człowieku fizycznym. O napakowanym łysolu. To jednak nie jest typowy łysol. Czyżby w na przełomie XIX i XX wieku napakowani łysole byli inni? Może. A w latach 70 Filip Bajon mógł debiutować filmem innym od dzisiejszych produkcji.
"...Wizualny i kolorystyczny rozmach "Arii..." skłaniał krytyków także do porównań z filmami Federico Felliniego i Kena Russella. W historii Góralewicza, rewelacyjnie zagranego przez Krzysztofa Majchrzaka, dopatrzono się również odwołań do ważnych prądów filozoficznych epoki modernizmu. Słynny zapaśnik uosabia z jednej strony nietzscheański kult siły, walki, witalności; z drugiej zaś tak typowe dla fine de siecle'u duchowe rozdarcie i upatrywanie sensu egzystencji w uprawianiu oraz kontemplacji sztuki..." - filmpolski.pl
Nietypowe lokacje, stroje, czasami symboliczne i niezrozumiałe sceny. Śmiałe komentarze dotyczące organizacji społeczeństwa i znaczenia "wartości" końca wieku. O takie wątki trudno w dzisiejszym kinie. Co więcej, to też rzadki w polskiej kinematografii przypadek ukazania okresu zaborów bez skupiania się na wątku narodowościowo-niepodległościowym.
"...Debiut Bajona nie był skromną przymiarką do późniejszych szaleństw, ale właśnie "szaleństwem"..." - Film
Warto obejrzeć. Polska "Aria..." naprawdę nie ustępuje tak dziwnym filmom Felliniego, jak Casanova czy Satryicon.
13:29, paul1981 , Film
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 10 kwietnia 2006
J-Kwon - Tipsy
Jakoś nie słyszałem "Tipsy" na polskich stacjach. U nas lepiej odsłuchuje się kolorowe rumuńskie dicho, najpopularniejszego 50centa czy kolejne superprodukcje U2. U nas sprzedaje się to, co powinno się dobrze sprzedawać, w oparciu o doświadczenia z przeszłości. J-Kwon - TipsyRumuńskie dicho zawsze było popularne. Znani raperzy też.

Gorzej z czymś nietypowym, też komercyjnym, ale bardziej niepokornym, niegrzecznym... Rodzice wyjeżdżają. Chłopaczek zostaje w domu. Sam. Tylko synu nie rób imprezy. I nie pij alkoholu... Wychodzą. Oj czuję, że zaraz alkohol będzie lał się strumieniami, pojawią się pijane laski i sytuacja się skomplikuje :-)

Bardzo konretny rytm (czy jak to czarni i polscy pseudoczarni mówią "beat"), fajne sample. Naprawdę zabawna piosenka. Hit w USA, u nas słuchamy tylko Eminema.
14:23, paul1981 , Muzyka
Link Komentarze (5) »
środa, 05 kwietnia 2006
Fleetwood Mac - Hold Me
Fleetwood Mac - Hold MeNigdy nie byłem fanem Fleetwood Mac. A jednak trafiła się piosenka, która zauroczyła mnie swoim pogodnym, wiosennym nastrojem. Trudno o bardziej banalny tekst, trudno o bardziej banalną melodię, ale może właśnie tego potrzeba na początek wiosny.

Teledysk kręcono na pustyni. Dziwne wizje stosów gitar spadających z wydmy, komiczne postacie z lat 80, pseudoartystyczny wyraz, który trochę trąci kiczem. Ale czy to takie ważne? Piosenka ma wprowadzić pozytywny nastrój. Nic więcej.

Znalazłem w necie jakieś wspomnienia dotyczące nagrywania teledysku. Widać samo kręcenie było jedną wielką przygodą.
11:18, paul1981 , Muzyka
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 04 kwietnia 2006
Wielki Spis Treści SEA.BLOX.PL
Tak samo jak na ocean.blox.pl, teraz spis treści tematów podejmowanych na Sea. Oj działo się, działo. Zapraszam.