Serwis z recenzjami zjawisk medialnych, ktorych nie znajdziecie gdzie indziej, a sa warte uwagi. Kultowe filmy, muzyka i sztuka przez masy niedoceniona.
Blog > Komentarze do wpisu
Between the Bars

drink up, baby, stay up all night
the things you could do, you won't but you might
the potential you'll be, that you'll never see
the promises you'll only make

drink up with me now and forget all about the pressure of days
do what I say and I'll make you okay and drive them away
the images stuck in your head

Elliot Smith - Between the BarsMoja ulubiona piosenka z lata 2004... Elliot Smith był genialnym kompozytorem i niezłym muzykiem. Siedział latami w swojej piwnicy i całkowicie samodzielnie nagrywał płyty, które zadziwiały jego zdolnością układania klimatycznych melodii.

Potem Elliot zyskał pewien rozgłos, nagrał lepiej wyprodukowane albumy, nagrał piosenkę "Miss Misery" do filmu "Good Will Hunting" i dostał nominaję Oskara za ten kawałek.

No ale czarna dusza taką pozostała. Po kłótni ze swoją kobietą Elliot Smith wziął do ręki nóż myśliwski i kilkukrotnie (!) wbił go sobie w serce.

Została legenda i kilka fajnych piosenek. Nie przepadam za "Angeles", więc posłuchajcie "Between the Bars":

 • Elliot live
 • Madeline Peyroux cover
sobota, 07 października 2006, paul1981

Polecane wpisy

 • Bilety na koncert Depeche Mode w Warszawie

  Słyszałem o sprzedaży biletów na Depeche Mode od miesięcy. Nie tak to sobie wyobrażałem. Sądzę, że Wy również, nie tak to sobie wyobrażaliście. Stadion Gwardii

 • The Bravery - Tyrant

  Everytime you come around There's a bouquet for me A corsage of promises And I am pinned Like a butterfly on a card I'm naked and I'm scarred And you're s

 • Interpol - The New

  Piosenka z pierwszego albumu Turn on the Bright Lights , będąca w istocie monologiem z byłą, może jeszcze obecną dziewczyną. Parę słów na temat miłości, związku

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2006/10/10 22:51:31
No ale czarna dusza taką pozostała. Po kłótni ze swoją kobietą Elliot Smith wziął do ręki nóż myśliwski i kilkukrotnie (!) wbił go sobie w serce.

przeprowadziłam małe internetowe śledztwo i okazało się że 2-krotnie i niekoniecznie to było samobójstwo bo są pewne poszlaki wskazujące na to że nie i gdyby znalazł się jakiś superdetektyw gotowy na wszystko to może by coś wykrył.
-
2006/11/02 04:40:24
Elliott rulez yo man