Serwis z recenzjami zjawisk medialnych, ktorych nie znajdziecie gdzie indziej, a sa warte uwagi. Kultowe filmy, muzyka i sztuka przez masy niedoceniona.
Blog > Komentarze do wpisu
King Kong 2005
Widziałem to i powiem, że było tak - jak można się było spodziewać. Film jest niesamowicie efektowny i efektowność jego niekiedy przekształca się w efekciarstwo, a efekciarstwo przekształca się w absurdalność.

W pewnym momencie jednak pomyślałem sobie, że równie absurdalnie efekciarskie są azjatyckie produkcje typu Hero czy Przyczajony tygrys, albo latające sztylety... Jeżeli mogliśmy się "urzekać" obrazami azjatyckimi, możemy też "urzekać się" obrazem amerykańskim.

Proszę nie zastanawiać się nad oglądanym obrazem. Uśmiechnąć się i bezkrytycznie chłonąć jak egzotyczne, kolorowe, bezmyślne cacko.

Peterowi Jacksonowi gratuluję scen z robalami :-) W trylogii Tolkiena możliwości komputerowo generowanych robaków wykorzystano w bardzo niewielkim zakresie (np. 1 część, pierwsze spotkanie z Jeźdźcami), obecnie wykorzystano te możliwości w pełni.
sobota, 17 grudnia 2005, paul1981

Polecane wpisy

  • Californication

    Za namową Kuby obejrzałem pierwsze odcinki Californication. Nie spodziewałem się, że spodoba mi się serial obyczajowy z David'em Duchovny'm w roli głównej, ale

  • Rec - horror

    Czas się przestraszyć. To kolejny bo "Blair Witch Project" i "Cloverfield", film kręcony z perspektywy kamery. Ekipa filmowa towarzyszy strażakom w akcji ratunk

  • WMFF.2006: Storm (Huragan)

    Gdy obejrzałem pierwszą połowę filmu, byłem już przekonany, że tej produkcji nic a nic nie może uratować. Gdy zaczęła się druga połowa filmu, okazało się, że te

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2005/12/17 12:08:17
Z powodu przygotowań świątecznych filmu nie widziałam.